V školskom roku 2008/2009 môžete na našom SOŠ študovať v troch študijných nadstavbových odboroch. Vyberte si z našej ponuky:

*    2982 4 02 POTRAVINÁRSKA VÝROBA

- pekárenská a cukrárska výroba

Je to 2-ročný študijný odbor určený  pre absolventov učebného odboru   cukrár. Štúdium sa ukončuje maturitnou skúškou.

Charakteristika odboru:

Študijný odbor potravinárska výroba prehlbuje a rozširuje poznatky o technologických procesoch, ktorými sa spracúvajú poľnohospodárske produkty na potravinárske výrobky. Žiaci si upevnia a rozšíria vedomosti a poznatky o metódach prevádzkovej a výstupnej kontroly. Žiaci získajú poznatky o organizácii a riadení výrobných procesov a pracovných kolektívov, o inovácii potravinárskej výroby a o zavádzaní nových ekologických technológií.

*    3757 4 01 DOPRAVNÁ PREVÁDZKA

- cestná a mestská doprava

Je to 2-ročný študijný odbor určený  pre absolventov učebného odboru   autopravár. Štúdium sa ukončuje maturitnou skúškou.

Charakteristika odboru:

Študijný odbor poskytuje absolventom úplné stredné odborné vzdelanie zo všeobecno-vzdelávacích predmetov a v odborných predmetoch prehlbuje a rozširuje komplexné vedomosti z oblasti dopravy.
     Príprava v odbore kladie dôraz na využívanie progresívnych technológií, ktoré súvisia s rozvojom techniky, súčasne poskytuje i základné vedomosti potrebné k založeniu a prevádzkovaniu podniku, živnosti v podmienkach trhovej ekonomiky.     Študijný odbor nadväzuje na učebné odbory príslušného zamerania. Pripravuje žiakov na výkon pracovných činností v cestnej a mestskej doprave so zameraním na:
-vnútroštátnu a medzinárodnú cestnú dopravu,
-elektrozariadenia motorových vozidiel,
-kombinovanú a vnútropodnikovú dopravu.

*    2414 4 02 STROJÁRSTVO

- obrábanie materiálov

Je to 2-ročný študijný odbor určený  pre absolventov učebného odboru   obrábač kovov. Štúdium sa ukončuje maturitnou skúškou.

Charakteristika odboru:

Študijný odbor strojárstvo prehlbuje a rozširuje vedomosti a zručnosti, ktoré žiaci získali v príslušnom učebnom odbore. Príprava kladie dôraz na využívanie progresívnych technológií z celej oblasti strojárstva. Súčasne poskytuje aj vedomosti, ktoré sú potrebné k zvládnutiu založenia a úspešného prevádzkovania súkromného podniku alebo živnosti v podmienkach trhovej ekonomiky (administratívne, ekonomické, právne a manažérske otázky).

Žiaci si prehlbujú vedomosti a zručnosti z progresívnych technológií obrábania materiálov s ohľadom na dosiahnutie potrebnej kvality podľa platných IZO noriem.